22 Şubat 2024

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü Ziyaret Ettik

Vakıf Mensuplarımızdan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü 23 Ekim 2023 tarihinde ziyaret ettik.

Ziyarette Dr. Özlü’ye, Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle, Ebrucu Yılmaz Eneş tarafından, akkase tekniği kullanarak hazırlanan Atatürk silüetli özel bir Ebru ve KOCAV Yayınlarından oluşan set takdiminde bulunuldu.

Düzce ve Vakfımız faaliyetlerinin konuşulduğu sohbette, özellikle Prof. Dr. Erol Güngör ve fikirleri üzerine istişarelerde bulunuldu. Güngör’ün vefatının 40.yılı münasebetiyle Düzce’de bulunan Prof. Dr. Erol Güngör kültür merkezinden bir panel düzenlenebileceği görüşüldü.

Ziyaretler sonrası heyetimiz, Düzce’nin tabiat güzelliklerden biri olan Aydın Pınar Şelaleleri’ni de gezdi.

Ziyarette şu isimler yer aldı:  Vakıf Başkanımız Av. Dr. Ali Ürey, Vakıf Meclisi ve Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Prof. Dr. H. Musa Taşdelen, Prof. Dr. Murat Elmalı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Hakkı Ertan ve Dr. Mahmut Yavuz, Vakıf Meclisi Üyelerimiz Doç. Dr. Necmettin Özmen ve Turgut Kozan, Vakıf Denetim Kurulu Üyemiz Ercan Özcan, Vakıf Yönetim Üyemiz Kübra Baş, Vakıf Müdürümüz İbrahim Biz, Vakıf Mezunlarımızdan Ahmet Selçuk Aksoy ve Durmuş Akkaya yer aldı.

Dr. Faruk Özlü Kimdir?

1962 Yılında Düzce’de dünyaya gelen Özlü ilk, orta ve lise eğitimlerini Düzce’de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden makine mühendisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. İspanya’da Proje ve Mühendislik, Harvard Üniversitesi’nde Üst Düzey Yönetici eğitimi aldı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığında Uzman, Proje Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Müsteşar Yardımcılığı görevlerini üstlenen Özlü, 2016 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine getirildi. 2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkanı olan Özlü, halen bu vazifeye devam etmektedir.