12 Temmuz 2024

Kültür Ocağı Vakfı iştiraklerinden biri olan KOCAV Yayıncılık, kültür hayatımıza kalıcı eserler kazandırmak, sosyal ve kültürel çalışmalara imza atmak, Hacı Arif Bey Konağı’nda üretilen ilmi, bilimsel, akademik etkinlikleri kamuoyuna duyurmak,  kültür hazinelerimizi paylaşabileceğimiz projeler geliştirmek maksadı ile kurulmuştur.

KOCAV Yayıncılık en önemli çıkışlarından birini 2005’in Mart ayında yapmış ve Süleymaniye’yi hareketlendiren kültür mekânlarından birini, KOCAV Kitap Evi’ni hizmete sunmuştur.

KOCAV Yayıncılık, yayın hayatına Prof. Dr. H. Musa Taşdelen’in Siyaset Sosyolojisi kitabı ile 1997 yılında başlamıştır. Bu kitap 2011 ve 2012 yıllarında 2. ve 3. baskılarını yapmıştır.

Bir dizi yapılanma süreci sonrası yeni projelerle yayınlarına devam eden KOCAV Yayıncılık, KOCAV Erol GÜNGÖR Dizisi’nin ilk kitabını da 2009 yılında çıkarmıştır. Kitap 16 Mayıs 2009 günü, Fatih Ali Amiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikle kamuoyuna tanıtılmıştır. KOCAV bünyesinde 23–25 Kasım 2007 tarihinde gerçekleştirilmiş olan Süleymaniye Ulusal Sempozyumu’nun tebliğ metinlerinin derlendiği eser de yine KOCAV Yayıncılık tarafından kültür dünyasına kazandırılmıştır. 2012 yılında ise vakıf mezunlarından ve aynı zamanda Kültür Harmanı programının da yönetmeni olan Murat Çeri’nin Hamuş adlı şiir kitabı KOCAV Yayınları’ndan çıkmıştır.

Yılda iki defa çıkartılan bilimsel ve akademik Türk Kültürü İncelemeleri Dergisi, KOCAV Yayıncılık’ın süreli yayınıdır.KOCAV Yayıncılık Dergiler

KOCAV Yayıncılık Kitaplar