22 Şubat 2024

Düzce Valisi Selçuk Aslan’ı Ziyaret Ettik

Vakfımız mezunlarından, Vakıf Meclisi Üyemiz, Düzce Valisi Selçuk Aslan’a Vakfımızı temsil eden bir heyet ile 23 Ekim 2023 tarihinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Heyetimizde Vakıf Başkanımız Av. Dr. Ali Ürey, Vakıf Meclisi ve Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Prof. Dr. H. Musa Taşdelen, Prof. Dr. Murat Elmalı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Hakkı Ertan ve Dr. Mahmut Yavuz, Vakıf Meclisi Üyelerimiz Doç. Dr. Necmettin Özmen ve Turgut Kozan, Vakıf Denetim Kurulu Üyemiz Ercan Özcan, Vakıf Yönetim Üyemiz Kübra Baş, Vakıf Müdürümüz İbrahim Biz, Vakıf Mezunlarımızdan Ahmet Selçuk Aksoy ve Durmuş Akkaya yer aldı. Vakfımız Mezunlarından, Valimizin Eşi Pınar Aslan hanımefendi de ziyarete eşlik etti.

Valimize, Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle, Ebrucu Yılmaz Eneş tarafından akkase tekniği kullanarak hazırlanan Atatürk siluetli özel bir Ebru ve KOCAV Yayınlarından oluşan set takdiminde bulunuldu.

Düzce ve Vakfımız merkezli yapılan sohbetlerin ardından heyetimiz, Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde ikram edilen yöresel yemeklerin tadına baktı.

Selçuk ASLAN Kimdir?

1978 Yılında Kırşehir’de dünyaya gelen Selçuk Aslan, ilk orta ve lise eğitimlerini Kırşehir’de tamamladı. Yükseköğrenimini 1998’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında “Kovancılar’ın Sosyal Yapısı” konulu tezinin kabulü ile bitirdi.

Tomarza, Yayladere, Kovancılar, Pazar ve Osmancık kaymakamlık vazifelerini üstlendi. 2018 yılında göreve geldiği mülkiye müfettişliğinde birçok idari vazifeyi başarıyla tamamladı. 2022 yılında başladığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevi esnasında 10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Düzce Valisi olarak atandı.