21 Haziran 2024

Uluğbeyler Erol Güngör Belgeseli Çalışmalara Başladı

Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV), Uluğbeyler belgesel dizisi ile kültür ve düşünce dünyamıza önemli izler bırakan şahsiyetleri anlamaya ve anlatmaya devam ediyor.

Serinin 5. bölümüne konu edilen şahsiyet, Vefatının 40. yılı münasebetiyle Prof. Dr. Erol Güngör oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenen filmin danışmanlığını, Güngör’ün eşi Prof. Dr. Şeyma Güngör ve oğlu Turhan Güngör üstlendi.

Yönetmenliğini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi, Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi Doç. Dr. Mesut Aytekin’in yapacağı belgesel filmde birbirinden önemli isimler görev alıyor. Görüntü yönetmenliğini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Akyol’un üslendiği belgeselin yönetmen yardımcılığını ise yine aynı bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ümit Sarı yapacak.

Vakfımız öğrencileriyle birlikte İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerinin de görev alacağı belgesel, profesyonelleri ve öğrencileri bir araya getirecek.

Belgeseli planlamak üzere 01 Aralık 2023 Cuma günü Vakıf Merkezimizde yapılan kahvaltıda bir araya gelen çekim ekibi, ilk toplantısını da yaptı. Çekimlerinin çoğunluğunun Konya, Kırşehir, Ankara ve İstanbul’da  yapılması planlanan Belgesel Filmin, 2024 yılının sonlarında gösterime girmesi bekleniyor.