18 Nisan 2024

KOCAV Yayınları Tuna Gazetesinde Tam Sayfa Yer Aldı

KOCAV Yayınları’nın nitelikli yayınlarından olan Düşünce Dergisi’nin sinema konulu 13. sayısı, Uluğbeyler Süheyl Ünver Defteri, Tuna gazetesinin5 Nisan 2022 tarihli sayısında tam sayfa yer aldı. Gazeteci Alparslan Çakır,Diyalektik adlı köşesinde iki eseri ayrıntılı olarak inceledi.

Gazeteci Çakır, “İki Süper Kitap Birden: Düşünce Dergisi ve Süheyl Ünver” başlıklı köşe yazısına Düşünce Dergisisinema konulu özel sayısı ile başlıyor. Yazıda editör Doç. Dr. Aytekin’in sinema hakkındaki düşüncelerinin ardındanyapımcı ve yönetmen Nazif Tunç, yazar Suat Köçer ve Prof. Dr. Ceyhan Kandemir’in dergideki röportajlarına değiniliyor.

Düşünce Dergisi sinema sayısının ardından Uluğbeyler Süheyl Ünver belgeseli projesi kapsamında hazırlanan “Uluğbeyler Süheyl Ünver”kitabı tanıtılıyor.Kitabın çıkarılış amacı, belgeselin serüveni aktarılarak, Süheyl Ünver’in özlü sözlerinden alıntılar yapılıyor.

Vakıf Meclisi ve Mütevelli Heyeti Üyemiz, İÜ İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aytekin‘in editörlüklerini üstlendiği eserler, KOCAV’ın ilmi birikiminin tezahürleridir.

Haber: Mustafa Haluk GÜLTEKİN (Giriş 2)