19 Temmuz 2024

Malatyada İftar Sofraları Kuruluyor

Vakfımız merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen,  deprem felaketi sonrasında yaraları sarmaya devam ediyor.

Depremin ilk dakikasından itibaren doğrudan depremzedeye ulaşma gayretinde olan Vakfımız, ilk olarak deprem bölgesinde ikamet eden öğrencilerimizin burslarını %50 oranında arttırmıştır. Afşin’de günlük ekmek dağıtımı, bu ihtiyacın ortadan kalkmasıyla geceleri – 20 derecelere düşen soğuk göz önüne alınarak, köyler de dahil ilk elden ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı yapmıştır. Kömür dağıtımlarımız Afşin’de halen devam etmektedir.

Ancak depremzedelerin ihtiyaçları her geçen gün değişiklik gösterebilmekte, bizde desteklerimizi depremzedelerimizin taleplerine göre şekillendirmeye gayret etmekteyiz. Son olarak Ramazan ayı ile birlikte Malatya ‘nın Yeşilyurt ilçesinde bulunan depremzedelere Ramazan ayı boyunca devam edecek iftar ikramlarımız başlamıştır.

Vakfımız mezunlarından Şükrü Murat Aysöndü’nün takibinde ilk elden, dağıtımı sağlanan iftarlıklar için dağıtımı yapılacak çadırlar dikkatle tespit edilmekte, iftarlıklarımız özenle hazırlanmaktadır. 

Sizlerde, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde depremden etkilenen depremzede ailelerle sofranızı paylaşabilir, bu zor günlerde onlara Ev Sahipliği yapabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi
0212 519 99 70/71
0533 396 30 93

Alıcı                : Kültür Ocağı Vakfı
Banka             : Vakıflar Bankası
Şube                : İstanbul
İban                : TR680001500158007319625217