18 Nisan 2024

Kültür Harmanı

Kültürün Harman Olduğu Program

KOCAV, sanat, edebiyat, yayın hayatı gibi pek çok alanda faaliyet gösterip çalışmalarına devam ediyor. Amacı kültüre hizmet olan KOCAV her alanda olduğu gibi kültürel alanda da ülkemize hizmet etmektedir. Kültür Harmanı programı ile de, kitlelere ulaşmanın en güzel yolu olan televizyonu vasıtasıyla Türk kültürüne hizmet etmektedir.

Her hafta farklı mekânlardan evlerimize konuk olan kültür-sanat programı Kültür Harmanı, zengin içeriği, tarihsel, kültürel, edebi sunumuyla TRT AVAZ ekranlarında bizlere keyifli 30 dakika geçirmeyi vaat ediyor. KOCAV’ın yapımcılığında gerçekleştirilen programın yönetmenliğini KOCAV mezunlarından Murat Çeri yapmaktadır. Her saniyesi dolu dolu geçen Kültür Harmanı Programı beş bölümden oluşuyor:

“Başucu Kitapları” köşesinde, eski-yeni üç kitap detaylı bir şekilde işlenerek izleyicilerin istifadesine sunuluyor. “Bir Sevdadır Sinema” köşesinde, seyredenlerde

unutulmaz izler bıraktığına inanılan ve bir sevdaya dönüştüğü düşünülen bir film, filmden kısa sahnelerle tekrar hatırlanıyor.

“Geçmiş Zaman Olur ki” köşesinde, farklı bir konukla, bir kişiden-kurumdan-eserden-olgu ve/ya olaydan hareketle, o ‘hayâli cihan değer’ kıymetimiz yâd ediliyor.

“Şarkılar Bizi Söyler” köşesinde, hepimizin hikâyesini ezgiye döken “o” besteye, şarkıya ve/ya yorumcuya kulak veriliyor.

Kültür Harmanı, kültürümüze beş koldan sarılmak isteyen ve eski zamanlara manidar bir tebessüm yollamak isteyenlerin sabırsızlıkla bekleyeceği ve takip edeceği bir program.

KOCAV, bu programla bir yandan sinema televizyon alanında eğitim gören arkadaşların önünü açmayı, onlara yeni fırsatlar kazandırmayı amaçlarken diğer taraftan da geniş kitlelere ulaşma aracı olan televizyon vasıtasıyla Türk kültürünün zengin unsurlarını kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.