19 Temmuz 2024

Vefatının 8. Yılında Merhum Vakıf Meclisi Üyemiz İnşaat Mühendisi Mehmet Zeki Karahan’ı Rahmetle Anıyoruz !

Depremler, ülkemiz coğrafyasında farkında olmamız gereken önemli doğa olayları. Bizlerde artık depremlerle birlikte yaşamayı öğrenmeli, onları hayatımıza dahil etmeliyiz.

Böyle hareket edemediğimiz her büyük deprem sonrasında ise gündemimize gelen ve kaybedilen canların sorumlusu ilan ettiğimiz binaların nasıl olması gerektiği konusu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden sonra da binalar yine gündemimize girdi.  Konu uzmanları tarafından tartışıla dursun, 2015 yılında ebediyete uğurladığımız Vakıf Meclisi Üyemiz İnşaat Mühendisi Mehmet Zeki Karahan’ın, 2011 yılında Van’da meydana gelen 7.2 deprem sonrası TGRT Televizyonunda yaptığı bir röportaj dikkatimizi çekti. Videoyu sizler için toparladık, önemli gördüğümüz yerleri ise ilgilerinize sunuyoruz. Videonun tamamına  KOCAV Tv Youtube hesabından izleyebilirsiniz.

Vakıf Meclisi Üyemiz Merhum Mehmet Zeki Karahan’ı bu vesileyle vefatının 8. yılında Rahmetle anıyor, önerilerinin dikkate alınacağı canlarımızın yanmayacağı günler diliyoruz.