18 Nisan 2024

KOCAV 2020 Güz Dönemi Seminerleri Çevrimiçi Yapıldı

KOCAV 2020 GüzSeminerleri, 10 Ekim Cumartesi günüCovid-19 salgını sebebiyle çevrimiçi yapılan derslerle başladı.Seminerler, Google Meet programı üzerinden gerçekleştirilen uyum eğitim programına Giriş, Gelişme ve İhtisas sınıfı öğrencileri katıldı. 80’e yakın öğrencimizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda seminer programları ve burslar hakkında detaylı bilgi verildi.

Seminerlerimiz, 6 hafta boyunca Giriş, Gelişme ve İhtisas sınıfı öğrencileri için üç farklı Google Meetsınıfında, her cumartesi 19.00–21.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Seminerlerde birbirinden değerli hocalarımız, eğitim hayatının her alanını kaplayan kıymetli bilgileriniinternet üzerinden kesintisiz bir şekilde öğrencilerle paylaştı.

Güz Dönemi seminerler dizisinde Giriş2SeminerleriDr.Öğr. Üyesi Mustafa Hakkı Ertan, Prof. Dr. Hikmet Kırık, Doç. Dr. Aras Neftçi, Prof. Dr. Mehmet Bayraktar; Gelişme 2Seminerleri Prof. Dr. Tahsin Görgün, Cemal Toy, Prof. Dr. Mehmet Akif Okur, Dr. Öğr. Üyesi Vehbi Baysan, Doç. Ahmet Koçak’ın katkılarıyla gerçekleşti. Öğrencilerin entelektüel birikimini artırmaya, milli şuur ve benlik kazanmalarına yönelik planlanan dersler, öğrencilere ücretsiz olarak verildi.

KOCAV 2020 Güz dönemi 21 Kasım Cumartesi günü çevrimiçi yapılan “Mustafa Necati Sepetçioğlu” başlıklı İhtisas sınıfı öğrencilerinin sunum yaptıkları öğrencisempozyumu ile tamamlanmış oldu.

Seminerlerin Ardından…

“Eğitimlerin Katkısında Bir Değişiklik Olmadı”

KOCAV’ın düzenlediği çevrimiçi eğitimler genel anlamda içerisinde bulunduğumuz bu dönemde yapılacak en etkili yoldu. Elbette önceleri yüz yüze gerçekleşen eğitimler aranıyordu fakat seminerleri dikkatli bir şekilde dinleyen öğrenciler için eğitimlerin katkısında bir değişiklik olmadı.Derslerin verimli geçtiğini düşünüyorum. Hem eğitimi verenler dikkati kendilerinde tutmayı başarıyorlardı hem de işlenen konular güzel seçilmişti.”

Beyza ERMAN (Giriş 2)

“Seminerler Çok Kapsayıcı ve Verimli İdi”

KOCAV’ın çevrimiçi eğitim sürecini çok kapsayıcı ve verimli buldum.Çünkü vakıfta olan yüz yüze seminerlerde herkesin veya soru sormak isteyen tüm öğrencilerin katılım sağlaması pek mümkün olmuyordu.Fakat çevrimiçi seminerler boyunca tüm sorularımı sordum ve gerçekten ufkumu açan cevaplar aldım. Özellikle Hikmet Kırık hocamızın derslerinde üst düzey bir verim aldım diyebilirim çünkü o dersler esnasında interaktif bir katılım söz konusuydu.Bu da ders verimliliğimi arttırmama yardımcı oldu.”

Şafak YILDIRIM (Giriş 2)

“Bir Arada Olmanın Sıcaklığını Çokça Arıyorum”

Küresel çapta bir krize neden olan COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim sistemi üzerinden derslerimize devam ettiğimiz şu günlerde bir arada olmanın sıcaklığını çokça arıyorum. Her ne kadar ailemizin yanında olsak da yüz yüze aldığımız eğitimin tadı elbette bir başka oluyordu. Hele ki hafta sonu koşa koşa geldiğimiz KOCAV’da katıldığımız seminerler, teneffüs arasında simit yerken yudumladığımız çaylar… İşte özellikle de bunların sıcaklığını ve lezzetini bu günlerde daha çok arıyorum. Ama uzakları yakın eden KOCAV, çevrimiçi olarak kıymetli hocalarımızla bizleri yine buluşturmaya devam etti. ‘KOCAV Sohbetleri’ başlığı altında düzenlenen güncel, tarihi, sosyal ve daha birçok programlarla birlikte gerçekleştirilen çevrimiçi sempozyumlarla evde geçirdiğimiz vaktimizi daha verimli hale getirdi. En kısa sürede sağlıkla kavuşmayı gönülden arzularken biliyorum ki bu böyle yarım kalmayacak, elbet bir gün yeniden kavuşacağız…”

Nilhan Nur DİLEKLİ (Giriş 2)

Haber:Aylin AYKUT (İhtisas 2)