13 Temmuz 2024

Başarı Öyküleri

Başarı Öyküleri, kimi zaman kültür kimi zaman sanat kimi zaman iş kimi zaman eğitim dünyasından önemli isimlerin hayat öykülerini KOCAVlılarla paylaştığı toplantılardır. Ayda bir defa olmak üzere dönem boyunca cumartesi günleri düzenlenen Başarı Öyküleri etkinliğinde özellikle öğrenciler kendilerine rol model alabilecekleri örnek şahsiyetler bir araya gelmekte, onları yakından tanıyarak tecrübe ve bilgi birikimlerinde de yararlanmaktadırlar.

Teorik bilginin pratik hayattaki eksikliğini gidermek ve hangi hedefe nereden gidileceğini görmek isteyen öğrenciler için Başarı Öyküleri büyük bir motivasyon kaynağıdır.

“Sabahattin Zaim, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Niyazi, Ömer Lütfi Mete, Necati Şaşmaz, Osman Sınav Başarıya uzanan zorlu yolların güçlü, cesaret sahibi, girişimci, sabırlı yolcularını misafir ediyoruz.”

Okullarda alınan “Başarı Öyküleri” bulunmaz bir nimettir. Ayrıca kitaplarda yüceltilen ve öğretilmeye çalışılan başarıyı, somut olarak elde etmiş kişilerle buluşmak farklı bir motivasyon kaynağı olmaktadır.

Özellikle biyografi okumayı sevenler, başarılı insanların prensip ve tarzlarını merak edenler, gelecek planlarını yaparken meslek seçeneklerinin iyi örneklerini tanımak isteyenlerin ilgi gösterdikleri “Başarı Öyküleri” kürsüsü bugüne kadar birçok ünlü ismi ağırladı.

Yönetmenler, oyuncular, akademisyenler, sanatçılar, yazarlar, şairler vb. pek çok farklı meslek grubundan birçok değerli şahsiyet KOCAV kürsüsünden birikimlerini dinleyicilere aktardılar.

Fuat Başar
İsmail Hacıoğlu
Hasan Çelebi
Reshad Strik