21 Haziran 2024

Üstat Ziyaretleri

Üstatların Sohbetlerinde Bulunduk

KOCAV Üstat Ziyaretleri ile vakıf öğrencileri Türk ilim, irfan, kültür hayatının kilometre taşları kabul edilen muhterem büyükleri ziyaret etmektedir. Ayda en az bir defa gerçekleştirilen ziyaretler sayesinde kültür, ilim ve sanat hayatına katkılarda bulunmuş insanlar sağlıklarında ziyaret edilmekte, yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan ötürü kendilerine şükranlar sunulmakta, öğrencilerimizle üstatlar buluşturularak bir nevî köprü vazifesi görülmektedir.

Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş olan vefa duygusu canlı tutulmaya çalışılırken diğer taraftan da sanal iletişim çağının engeline takılan yüz yüze görüşmenin ayrıcalığı devam ettirilmeye çalışılmakta, öğrencilerin iki-üç saatlik bir zaman diliminde de olsa üstatların sohbetlerinden feyz almaları amaçlanmaktadır.

Ziyaret ettiğimiz üstadlarımızdan bazıları: Orhan Türkdoğan, Dilâver Cebeci, Ahmet Nuri Yüksel, Ahmet Yüksel Özemre… Bitmedi. Aykut Kazancıgil, Turgut Cansever, Süleyman Yalçın, Sabahattin Zaim, Uğur Derman Ve Çiçek Derman, Alâeddin Yavaşça, Mehmet Genç, Orhan Okay, Nevzat Atlığ…

Ahmet Yüksel Özemre
Aykut Kazancıgil
Yıldız Daryal

 

Belma Aksun
Turan Yazgan
Yavuz Bülent Bakiler
Uğur Derman-Çiçek Derman
Hüseyin Kutlu
Semavi Eyice
Mehmet Genç
Nevzat Atlığ
Ömer Erdoğdular
Orhan Okay
Sadettin Ökten
Süleyman Yalçın
Turgut Cansever
Uğur Derman – Çiçek Derman
Sabahattin Zaim