23 Nisan 2024

Mezun Ziyaretleri

Özlenen Medeniyet Yolunda Yürüyenler

Öğrencileri ile öğrenim hayatları boyunca sıkı ve samimi bir ilişki kuran KOCAV, mezun olduktan sonra da bu muhabbeti ve sıcak aile ortamını devam ettirmek için “Mezun Koordinasyon Sistemi”ni oluşturdu.

2005 yılında başlatılan koordinasyonun amacı, KOCAV öğrencisi olup mezun olmuş, hayata atılmış öğrenciler ile vakfın irtibatını sağlamak, mezunların vakıfla iletişimini devam ettirmek; bunun için gerekli çalışmaları programlamak ve hayata geçirmektir. “Mezun Koordinasyon Sistemi” ilk olarak 25-26 Eylül 2005’te gerçekleştirilen iki günlük “I. KOCAV Mezunlar Toplantısı” ile çalışmalarına başlamıştır. Faaliyetlerin genel koordinatörlüğünü Vakıf Meclis Üyesi Av. Yunus Koçal yapmaktadır. Ayrıca her dönem iki kişilik dönem koordinatörleri belirlenmekte mezunlarla daha sağlıklı bir ilişki kurmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Mezun Ziyaretleri

KOCAV öğrencileri ve yöneticilerinden oluşan heyet ile mezun öğrencilerin iş yerlerine gerçekleştirilen ziyaretlerdir. Ayda iki defa yapılan bu ziyaretlerde bir taraftan hasret giderilirken bir taraftan da mezun öğrencilerle hâlâ öğrenim görmekte olan bursiyer öğrenciler arasında iletişim sağlanmaktadır.

Dönem Mezunları Toplantısı

Dönem içerisinde mezun olacak olan öğrenciler için düzenlenen bu toplantılarda öğrencilerin üniversite sonrası yaşamlarından neler bekledikleri, bu hedefler için ne yapmaları gerektiği üzerinde görüş alışverişinde bulunulmaktadır. KOCAV yöneticileri, seminer hocaları ve mezun öğrencilerinin tecrübelerini ve düşüncelerini paylaştıkları bu toplantılarda amaç, zorlu tercih döneminde öğrencilere yardımcı olabilmektir. Ayrıca bu toplantılarda dönemin “Mezunlar Koordinatörleri” de seçilmektedir.

Mezunlar Buluşması

Belli dönemlerde tüm mezunların katıldığı “Mezunlar Toplantısı”, KOCAV’ın mezunlarını bir araya getirdiği en büyük toplantıdır. “Mezunlar Toplantısı” geçmişten bugüne KOCAV mezunları ile dolu dolu bir program ile yeni projeler gündeme getirirler.