25 Mart 2023

Vakıf Meclıs Üyemız Merhum Yaşar Erdinç’e Hizmet Onur Ödülü

Vakıf Meclis Üyemiz ve Seminer hocalarımızdan merhum Dr. Yaşar Erdinç, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin düzenlemiş olduğu  5. Sermaye Piyasaları Altın Boğa Ödül Töreni’ndeHizmet Onur Ödülleri‘nin ilkine layık görüldü.

Dr. Yaşar Erdinç, 1965 yılında Kayseri’de doğmuş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuş, devlet bursunu kazanarak İngiltere’de yüksek lisans ve doktorasını tamamladıktan sonra yurda dönerek akademik faaliyetlerine devam etmiştir.Sermaye piyasaları literatürüne büyük katkıları olan Erdinç, borsa ve finans üzerinebirçok kitap ve makale kaleme almıştır.

Ekonomist ve akademisyen Yaşar Erdinç, “Borsada Teknik Analiz El Kitabı”, “Borsada Analiz”, “Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor”, ve “Para Harekâtı-Krizlerin Belgesel Romanı” gibi kitapları ilebir çok kıymetli eser vermiş uzman bir akademisyendi.

Merhum hocamız, akademisyenliğin yanı sıra yöneticilik ve danışmanlık da yapmış,çeşitli gazetelerde ve ekonomi dergilerinde yayınlanan köşeyazıları ileekonomi alanında velûd bir kalem olarakönemli katkılar sağlamıştır. Hocamız Dr. Yaşar Erdinç, 17 Ağustos 2019’da bir süredir yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle vefat etti. Hocamızın ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Haber: H. Aybala TÜZÜN (Gelişme II)