19 Temmuz 2024

KOCAV Bülteni 80. Sayısı Çıktı

Kıymetli Bülten okurları; sözlerime Hacı Arif Bey Konağı’nda, Süleymaniye’nin eşsiz manzarası eşliğinde sizleri selamlayarak başlamak isterim. Acaba yapabilir miyim endişesi yaşadığım anda elini sırtımda hissettiğim KOCAV Bülteni ailesine, editörlük görevi için teşekkürü borç bilirim. Zaman ne ilginç bir kavram değil mi? Bir anda akıp gidiyor. Tutamıyorsun da üstelik. Geriye almak da mümkün değil. Kıymetini buradan anlamak gerek. İlk yazdığım haberi hatırlıyorum, dün gibi geliyor. Oysa üstünden yaklaşık 3 yıl geçmiş. Bugün ise yeni bir başlangıç, yepyeni bir tecrübe…

Ayrıca bu sayımız; hoşgeldin diyeceğimiz yeni isimler, yeni canlar, yeni kanlar olmasının önemini de taşıyor. Hepsinin şimdiden eline, emeğine, kalemine sağlık. 2004 yılında başlayan bu yolculukta 80.sayıyı çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Hep dediğimiz gibi bu bir bayrak yarışı. Bizden önceki ağabeyilerimiz ve ablalarımızdan teslim aldığımız sahnede görev sırası bizlerde. Birlikte nice güzel işlere diyip dergimizi huzurlarınıza sunuyoruz. Sayfalarını çevirirken keyif almanız dileğiyle. Esen kalın efendim.

Aybala Küçükgöçen

İnsan ne yaparsa yapsın, en zor iş başlamak. İnsan bir kere başladı mı rüzgarı da alıp arkasına, aşamayacağı dağ yoktur herhalde. Şimdi başlıyoruz biz de, yeni yüzler yeni emekler ve yeni kalemler ile. Haleflerimizde olduğu gibi yalnızca güzel bir katkıda bulunmak, satır aralarında hoş bir seda bırakmak için bu işe giriştik topluca. Ne bizden sonra gelecek olanlar, ne de okuyucuların çoğu adımızı hatırlamayacak fakat hep bir köşede, bir sayfada, bir haberin sonunda bulunuyor olacağız. Biz haberleri yazdıkça, haberler de bizi yazacak. O yüzden şimdiden, çok beklemeden hem de kimselere değinmeden hepimize hoş geldiniz demek isterim. Bizim görevimiz herhangi bir göreve benzemediği gibi, getirileri de herhangi bir görev gibi olmuyor tabi. Hoş geldin hediyesi olarak görevlerimizi dağıtıyoruz birbirimize. Malum, vakit dar ama anlatacak çok şeyimiz var. O vakit hiç durmadan ve yorulmadan yazmaya devam.

Ömür yettikçe bu yayın kurulunun isimlerini çokça göreceğinize inancım tam. O vakit selamlarımı sunar, keyifli okumalar dilerim. Bülten ile kalın, habersiz kalmayın.

Mustafa Haluk Gültekin