19 Temmuz 2024

Kültür Ocağı Vakfı Dünya Bizim Ansiklopedisi’nde

İnternet sitelerinin hızla çoğaldığı günümüzde, haber sitelerinde tam bir keşmekeş hâkim. Kes yapıştır yöntemiyle yalan yanlış haberlerin yayınladığı gerek tasarım gerekse içerik olarak çok kötü olan binlerce site var. Bu heyula içinde kendine özgü yayın politikası ile haber ve kültür dünyamıza büyük hizmetleri bulunan www.dunyabizim.com, bugüne kadar 11.000 metin yayımladı. 6 yıldır kültür sanat alanında yayın politikasından taviz vermeden çalışmaları sürdüren www.dunyabizim.com, 1000’i aşkın yazarın özgün metinlerini yayınlamıştır.

Bugünlerde ise Dünya Bizim ekibi yeni bir projeye adım attı: Dünya Bizim Ansiklopedisi. Bu proje ile site takipçilerinin etiketleme yoluyla geçmiş haberlerini tasnif ederek bugüne kadar yayınlanan tüm yazıları, şahsiyetlere, kitaplara, filmlere, müzik albümlerine, şehirlere, ülkelere dair yazarlarının ürettikleri haberlere kolaylıkla ulaşabilecekleri bir ansiklopedi oluşturuldu.

Alfabetik bir sıralamayla oluşturulan Dünya Bizim Ansiklopedisi ile takipçiler A’dan Z’ye merak etikleri tüm konularla ilgili bilgilere kolaylıkla erişebilecekler. Kültüre ve Sanat’a hizmet eden Kültür Ocağı Vakıf’ının da yer aldığı Ansiklopedi de 101 ülke, 59 Anadolu şehri, 2965 şahsiyet, 277 dergi, 1972 kitap, film, müzik albümü, vb. eserlerinin detaylı bir şekilde konu edildiği 11.000 haber yer almaktadır. 6.000 konu başlığının yer aldığı Dünya Bizim Ansiklopedisi’nde Kültür Ocağı Vakfı olarak açılan konu başlığı altında bugüne kadar Vakıf olarak yaptığımız tüm faaliyetlerimiz, programlarımız ile ilgili haberler ve metinler yer almaktadır.