22 Şubat 2024

KOCAV Durmuş Hocaoğlu Sezonu Sona Erdi

KOCAV halı saha futbol turnuvasını bu sene 23 Ekim 2010’da İstanbul’da hayata gözlerini yuman Vakıf Meclis Üyesi ve Seminer Hocalarımızdan Durmuş Hocaoğlu’na ithafla “KOCAV Futbol Ligi Durmuş Hocaoğlu Sezonu” şeklinde tertip etti. KOCAV Spor Kurulu’nun organize ettiği KOCAV Futbol Ligi Durmuş Hocaoğlu Sezonu, 21 Ekim’de başladı, 6 Aralık’ta sona erdi.

Geçen seneden itibaren lig usulü şekilde yapılmaya başlanan turnuvada, 7 takım ve yaklaşık 100 kişi mücadele etti.İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde oynanan maçlarda profesyonel hakemler görev aldı.Her hafta 3 ayrı günde (pazartesi, çarşamba, cuma)3 maç oynandı. Böylelikle seyircilerin tüm maçları izleyebilmesi ve takımların rakiplerini gözlemleyebilmesine imkân tanındı.

Şampiyon KOCAV Hilal

Takımların kıyasıya mücadele ettiği, birbirinden güzel maçlara sahne olan ligde, şampiyonluğa namağlup olarakKOCAV Hilal SK (16 puan) uzandı. Geçen sezonun şampiyonu Pembe Panter JK (13 Puan), ikinci olsa da güzel futboluyla taraflarını mutlu etmeyi başardı. İstikrarlı futbolu ile turnuvanın renkli takımlarından Mavi Hilal FC (10 puan) ise ligi üçüncüsü oldu. BAM SK dördüncü, Fukara Tim SK beşinci, Gökbörü SK altıncı ve turnuvanın köklü kulübü Hacı Arif Bey SK yedinci olarak sezonu tamamladı.

En Centilmen Mavi Hilâl ve Hacı Arif Bey

Yapılan 21 maçta atılan 217 gol (maç başına 10,33 gol) izleyenlerden güzel futbol konusunda tam not aldı. En çok golü 42 golle Pembe Panter JK atarken, en az golü 24 golle KOCAVHilal SK yedi. Turnuvada bu sezon gol krallığı ödülünü ise 23 golle KOCAVHilal SK’den Kadir Damar kazandı. Halı saha çetin mücadelelere sahne olsa da turnuvayı hiç kart görmeden tamamlayan iki takım Mavi Hilâl FC ve Hacı Arif Bey SK ayrıca bir teşekkürü hak etti.

Bol gollü bir sezonu daha geride bıraktığımız KOCAV Futbol Ligi’nde takımlar şimdiden transfer çalışmalarına başladı. Heyecanın önümüzdeki sene kaldığı yerden devam edecek gibi görünüyor.

Mehmet Emre KAHRAMAN(İhtisas2)