21 Haziran 2024

Geçen Yıl 250 Öğrenciye Burs Verdik

Kapısından giren herkese ailenin bir ferdi gözüyle bakan KOCAV, dertleriyle dertlendiği öğrencilerine her yıl olduğu gibi bu yıl da burs imkânı sağladı. 1995 yılında başarılı ve ihtiyaç sahibi 7 öğrenciyle başlayan burs hizmeti, her geçen yıl artarak devam ediyor. 2013-2014 döneminde “İyiliğe Niyet Eden” KOCAV, 12 farklı üniversiteden 250 lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisine, 8 ay süreyle aylık ortalama 200 TL burs vermiştir.

KOCAV bursların yanı sıra, seminerleri takip eden 32 başarılı öğrenciye de bir burs tutarında teşvik ödülü vermiş; öğrencilerin giyim, iaşe, kitap-kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına da yardımcı olmuştur. Aynı zamanda, fikir hayatımızın önemli şahsiyetlerinin kitapları ve KOCAV Yayıncılık bünyesinde yayınlanan kitaplar da öğrencilere hediye edilmiş; akademik kariyer yapmak, kendini geliştirmek isteyen öğrenciler talepleri dâhilinde yabancı dil ve bilgisayar kurslarına gönderilmiştir. Burslar, “İstanbul’da öğrenimine devam eden, öğreniminde sene kaybı ve alttan dersi olmayan başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine” verilmektedir. Bursiyer öğrencilerden KOCAV Seminerleri’ne ve vakıf çalışmalarına düzenli katılmaları beklenir.

Kapısına uğrayanlara; selam vermenin, hal hatır sormanın, kısacası insan olmanın bilincini kazandırmaya çalışan KOCAV, başkasının derdiyle dertlenebilen, millî ve manevî değerlerine sahip çıkan ilim adamları yetiştirmeye devam etmektedir. Vefayı kendine düstur edinen KOCAV’lılar, uğradıkları bu kapının kendilerine hiç kapanmayacağını bilmekte ve bu ocağın sönmemesi için gayret etmektedirler.

Siz de Destek Olabilirsiniz

2014-2015 döneminde de “Medeniyetimizi Yeniden İnşa Edelim” sloganıyla yoluna devam edecek olan KOCAV, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine aylık ortalama 250 TL burs verecektir. KOCAV’a siz de destek olmak isterseniz, aşağıda belirtilen hesap numaraları aracılığıyla yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Yardımlar doğrudan öğrencilere ulaştırıldığı için zekât ve fitrelerinizi de burs olarak KOCAV’a verebilirsiniz.