1 Aralık 2022

KOCAV Ekonomi Okulu Başladı

 

Ekonomi Okulu eğitim programının hedefi iş hayatına adım atmaya hazırlanan öğrenci ve mezunların rekabet düzeylerini artırmaya yöneliktir. Eğitim sonunda katılımcılar mikro ölçekte bir şirketin finansal durumundan, küresel piyasaların analizine kadar geniş bir perspektif kazanacaktır. Program akademik bilgi temeli oluşturmakla birlikte, ekonomik ve finansal mekanizmaların daha iyi anlaşılmasını hedeflemektedir. 

Eğitim programımız; 8 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 13.00’de Gedik Yatırım – Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan‘ın “Temel Ekonomi ve Finansal Okur Yazarlık” dersi ile başladı. Devamında sırasıyla; Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ile “Makro Ekonomi”, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yasin Şen ile “İşletmelerde Mali Yönetim”, Sakarya Üniversitesi İslam İktisadı ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erhan AKKAŞ ile “İslami Finans ve Temel Ürünler”, Piyasa Yorumcusu ve Ekonomist İnanç Sözer ile “Dünya ve Türkiye Ekonomisinde Genel Görünüm”, Ekonomist Ercan Göçmen ile “Sermaye Piyasası Araçları”, Yatırım Danışmanı Abdurrahman Kılıç ile “Melek Yatırımcılar ve Startup”, Yatırım Danışmanı Ünsal Sözbir ile “Girişimcilik” dersleri öğrencilerimizle buluşacaktır.

KOCAV Ekonomi Okulu  ekonomi okulu eğitimlerimiz 26 Kasım 2022 Cumartesi günü sona erecektir. Dersler KOCAV Hacı Arif Bey Konağı Süleymaniye/Fatih’te 13.00-16.45 saatleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecektir. Programlara katılmak isteyen öğrencilerimizin, aşağıda linki paylaşılan formu 22 Eylül 2022 Cumartesi saat 18.00‘e kadar doldurarak, 24 Eylül 2022 Cumartesi günü Vakıf Merkezimizde gerçekleştirilecek mülakatla katılmaları gerekmektedir.

Ekonomi Okulu Müracaat Formu

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVlC_pumZxssbi1JJdosuJHwuPHb1vdvIhY80Swr04GvlRig/viewform