13 Temmuz 2024

KOCAV 2020 Bahar Dönemi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Salgın vesilesiyle geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de Vakfımız öğrencilerini yalnız bırakmadı ve KOCAV Seminerleri öğrencilere uygun, gün ve saatlerde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

KOCAV 2020 Bahar Dönemi Değerlendirme Toplantısı, Gelişme ve İhtisas Seminerleri öğrencileriyle 4 Haziran 2021 tarihinde yapıldı. COVID-19 salgını sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya, Vakfımızın yöneticileri ve çeşitli ülke ve şehirlerden öğrenciler toplantıya iştirak etti. Öğrencilerin fikirlerini önemseyen KOCAV, öğrencilerin bahar dönemiyle ilgili olumlu/olumsuz fikirlerini dinledi ve notlar aldı. Toplantı vesilesiyle hem öğrenciler hem de Vakıf yöneticileri uzaktan da olsa birbirlerini görme mutluluğu yaşadılar ve hasretlerini dile getirdiler.

Salgın dolayısıyla uzaktan yapılan Seminerler öğrencilerin rahatlıkla izleyip dinleyebileceği gün ve saatlerde çevrim içi olarak yapıldı. Eğitimlerine uzaktan devam etme kararı alan KOCAV, Bahar dönemini İhtisas öğrencilerinin sunumlarıyla gerçekleşen Ömer Seyfettin Sempozyumu ile tamamladı.

Eğitimlerde ve programlarda görev almış olan öğrencilerin ve bursiyerlerin programlar hakkında görüşlerinin dinlendiği Bahar Dönemi Değerlendirme Toplantısı, Vakıf Başkanımız Av. Dr. Ali Ürey’in kendi gözünden dönemi değerlendirmesiyle başladı. Av. Dr. Ürey, Vakfa ve öğrencilere olan özlemini dile getirdikten sonra salgın sürecinde spor faaliyetlerinin dışında seminerlerin, sempozyumların, sohbetlerin ve okuma grubunun yanında bütün etkinliklerin çevrim içi olarak başarıyla yapıldığını belirtti.

Toplantının devamında Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Ümran Ay dönemi değerlendirdi. Ardından ilk olarak Giriş sınıfından Gelişme sınıfına geçen öğrencilerin bahar dönemi hakkındaki görüşleri teker teker alındı. Daha sonra İhtisas öğrencileri dönem hakkındaki görüşlerini bildirdiler. Üniversitelerin de eğitime uzaktan devam ettiği süreç içerisinde kendilerini mutlu hissettikleri, samimi ve kıymetli bir ortamın olmasından dolayı mutluluklarını belirten öğrenciler, çeşitli sosyal medya ortamlarında yapılan canlı yayınlarla ve çevrim içi seminerlerle ilgili yorumlarını ve olumlu/olumsuz eleştirilerini paylaştılar.

Son olarak Vakıf yöneticilerimiz de görüşlerini dile getirdiler. Derslerin yanı sıra dönem içerisinde yapılan sempozyumlar, sertifika töreni ve diğer faaliyetler hakkında da konuşuldu, emeği geçen Vakıf mensupları ve öğrenciler tebrik edildi.

Hacı Arif Bey Konağı ve Erol Güngör Kültür Merkezi’ndeki muhabbetin hasretini belirten öğrenciler ve Vakıf yöneticileri, söz birliği etmişçesine Erol Güngör Kültür Merkezi’nde ve Ömer Lütfi Mete Salonu’nda gerçekleştirilen faaliyetlerde buluşma temennilerini sundu ve ardından öğrencilerle birlikte Vakıf yöneticilerinin de iyi dilekleriyle bahar dönemi değerlendirme toplantısı sona erdi.

Hazırlayan: Yusuf Bilal AKKAYA (Gelişme 2)