KONFERANS/PANEL/AÇIKOTURUM

KOCAV Konferans/Panel/Açıkoturum Dizisi, alanında uzman kişilerin bilgilerini paylaştığı, öğretici ve doyurucu konuşmaların gerçekleştirildiği toplantıların bu dönem ki üst başlığı “Kaybolan Ahlakın Peşinde.”

 “Kaybolan Ahlâkın Peşinde” üst başlığıyla gerçekleştirdiğimiz  Konferans/Panel/Açıkoturum Serisinin Ocak ayının ilk konuğu  Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Zülfikar Özkan.

13 Ocak 2018 Cumartesi saat 17.00’da  “Ahlaki Değerlerin Mutluluğa Etkisi” başlıklı  konferansımız  Erol Güngör Kültür Merkezi, Ömer Lütfi Mete Salonunda gerçekleştirilecektir, programımıza tüm dostlarımız davetlimizdir. 

 Yrd. Doç. Dr. Zülfikar ÖZKAN

1951 yılında doğdu. 1972’de Erzurum Eğitim Enstitüsünden mezun oldu.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisansını, 1980’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

 1989’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında, Türkiye ‘de Boşanmaların Sebep ve Sonuçları konulu doktora tezi ile doktor unvanını aldı. Orta Öğretim kurumlarında öğretmenlik yaptı. Yirmi iki yıl serbest avukatlık hizmetlerinde bulundu.

 STK'larda yönetici olarak görev aldı.  Özkan, halen Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim üyesidir.