KONFERANS/PANEL/AÇIKOTURUM

"Ahlak" üst başlığı ile gerçekleştirdiğimiz Konferans/Panel/Açıkoturum dizilerine hız kesmeden devam ediyoruz. Alanında uzman kişilerin bilgilerini paylaştığı, öğretici ve doyurucu konuşmaların gerçekleştirildiği konferanslar programımızın bu hafta ki konuğu Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Sayar. 

 “Ahlak ve Merhamet”  başlığı ile 23  Mart 2019 Cumartesi günü saat 17.00'da KOCAV Erol Güngör Kültür Merkezi, Ömer Lütfi Mete Salonunda gerçekleştirilecek konferansa davetlimizsiniz.

Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar

Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine devam etti. 2000 yılında psikiyatri doçenti, 2008 yılında psikiyatri profesörü oldu. 
Çeşitli ulusal ve uluslar arası dergilerde danışmanlık ve hakemlik yaptı. Psikiyatri konulu çok sayıda kongre ve sempozyumda düzenleyici ve konuşmacı olarak yer aldı. 

2002 yılında, Kanada McGill Ünivesitesinde Transkültürel Psikiyatri Bölümü’nde konuk öğretim üyesi olarak çalıştı. Bakırköy ve Erenköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde klinik şefliği görevlerini yürüttü. 

Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi psikiyatri anabilim dalı öğretim üyesidir. Mesleki çalışmalarının yanı sıra, Açık Radyo ve Star Tv’de Ruhun Labirlentleri, TRT’de İnsanlık Hali adlı programı hazırladı ve sundu.