Kitaplar
 • Kültür Ocağında Bir Mütefekkir

  KOCAV’ın uzun yıllardan beri düzenlemekte olduğu Erol Güngör Anma Toplantıları’nın tebliğ metinlerinden oluşan eser,Erol Güngör dizisinin ilk kitabıdır.  Erol Güngör’e toplu ve kapsamlı bir bakış sunmaktadır. Prof. Dr. Tayfun Amman’ın danışmanlığında ve Dr.Mesut Aytekin’in Genel Yayın Yönetmenliği’nde hazırlanan kitapta 12 yıl içerisinde, 25 akademisyen tarafından 8 ayrı salonda sunulmuş 30 tebliğ yer almaktadır. Ayrıca kitabın sonunda Erol Güngör’ün yayımlanmamış fotoğrafları, KOCAV’da gerçekleştirilen Erol Güngör’ü Anma Toplantıları’nın davetiyeleri, fotoğrafları ve etkinliklerin basın yansımalarından oluşan bir de hatıra bölümü mevcuttur. 

  Kitap temini Kültür Ocağı Vakıf Merkezinden ve  kitapyurdu.com adresinden yapabilirsiziniz.

  https://www.kitapyurdu.com/kitap/erol-gungor-amp-kultur-ocaginda-bir-mutefekkir/256723.html&filter_name=kocav%20yay%C4%B1nlar%C4%B1

   

  devamı...
 • Süleymaniye Sempozyumu Kitabı

  KOCAV tarafından 23–24–25 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen Süleymaniye Sempozyumu’nun tebliğleri KOCAV Yayınları tarafından kitaplaştırıldı. Editörlüğünü Dr. Mustafa Hakkı Ertan, Arş. Gör. Dr. Mesut Aytekin ve Dr. Ümran Ay’ın yaptığı kitabı, İbrahim Biz, Ayşe Akdağ ve Semin Özkan yayına hazırladı.

  “Şehir ve Medeniyet” üst başlığıyla gerçekleştirilen Süleymaniye Sempozyumu’ndaki birbirinden farklı ve başarılı tebliğlerin yer aldığı kitap 556 sayfa. Kuşe kâğıda ve renkli olarak basılan kitap, fotoğraf ve çizimleriyle de zengin görsel veriler sunuyor.

  Gün geçtikçe yıpranan Süleymaniye’yi, “Süleymaniye Sempozyumu”nda olduğu gibi tekrar kamuoyunun gündemine taşımayı amaçlayan eser, Süleymaniye hakkında yetersiz kaynak sorununa da çözüm getiriyor. “Süleymaniye Sempozyumu” kitabını KOCAV ve KOCAV Kitap Evi’nden temin edebilirsiniz.

  Süleymaniye Sempozyumu, KOCAV Yayınları’nın 3. kitabıdır

  Kitap temini için;

  KOCAV Yayınları: 3

  Editörler: Prof. Dr. Mustafa Hakkı ERTAN, Yrd. Doç Dr. Ümran AY, Dr. Mesut AYTEKİN

  Ağustos 2010

  556 sayfa

  Kitap teminini Kültür Ocağı Vakfı ve  kitapyurdu.com yapılabilirssiniz

  https://www.kitapyurdu.com/kitap/suleymaniye-amp-ulusal-sempozyum-sehir-ve-medeniyet-/256722.html&filter_name=kocav%20yay%C4%B1nlar%C4%B1

  devamı...