ALPER KANCA KOCAV BAŞARI ÖYKÜLERİ'NDE

Başarı Öyküleri programımızda bu ay ki ikinci konuğumuz KANCA A.Ş. ve TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca  olacaktır.

“Sanayicilikten Avrupa Dövmeciler Birliği (Euroforgre) başkanlığına” uzanan Başarı Öyküsünü dinleyeceğimiz program;  22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 17.00’da Kültür Ocağı Vakfı, Erol Güngör Kültür Merkezi, Ömer Lütfi Mete Salonunda gerçekleştirilecektir. Davetlimizsiniz.

Alper Kanca Kimdir?

1963 Trabzon da doğdu. Orta ve lise tahsilini İstanbul – Çavuşoğlu Koleji’nde tamamladı. Viyana İktisat Üniversitesinde İşletme okudu, aynı üniversitede yaptığı yüksek lisans tezi ile İşletme Felsefesi alanında 1991 – 2007 yılları arasında aile şirketleri Kanca Dövme Çelik AŞ’deki farklı sorumluluklarının ardından, 2008’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.

Dövmeciler Derneği’nde (Dövsader) Yönetim Kurulu Üyeliği, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Otomotiv Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği dışında, TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinin (TOSB) Başkan Vekilliğini yapmaktadır.

Mart 2016’dan itibaren Türk Otomotiv Tedarik Sanayinin tek temsilcisi olan Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nde (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.