14 Haziran 2024

KOCAV Yayınları Kalkandelen’de

Kültür hayatımıza kalıcı eserler kazandırarak sosyal ve kültürel çalışmalara her geçen gün yenisini eklemek maksadıyla kurulan KOCAV Yayınları; Kuzey Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde kültür, sanat, eğitim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Alaca Derneği tarafından yeni kurulan kütüphanede yerini alıyor.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA tarafından iç donanımı hazırlanan kütüphaneye, ülkemizden birçok yayın evi de kitaplarıyla destek olmaya devam ederken bizde vakfımız  mezunlarından olan Bihter Gürışık koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kampanya için; 47.sayıya ulaşan Türk Kültürü İncelemeleri Dergimizden bir set, 17.sayıya ulaşan Düşünce Dergimizden bir set, 57. sayıya ulaşan Rengâhenk dergimizden ve 77. sayıya ulaşan KOCAV Bülteni’nden birer set gönderirken KOCAV Yayınları Akademi, Erol Güngör, Durmuş Hocağolu ve Rengâhenk serilerinden çıkan tüm kitaplardan birer adet olmak üzere hazırlanan kitaplarımız kütüphanedeki raflarda yerlerini almak üzere yola çıkmıştır.

İlmi bilgi üretimine ve bilgiyi üretecek münevverlerin yetişmesine hizmet etmek üzere kurulan vakfımıza ulaşan hiçbir kitap talebini geri çevirmiyor, ilme ve kültüre en iyi hizmetin kitap ile olacağı şuuruyla çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz.

Hilalin gölgesinde, kalemin izinde…