12 Temmuz 2024

KOCAV Bülteni 75. Sayısı Çıktı

Koşar Adım

            Kıymetli okurlarımız bu sayımızda karşınıza “Dikkat Mesuliyet Var” tabelasını görüp koşar adım geldik. Üzerimizdeki büyük mesuliyetin farkında olarak geldik. Hayata dalıp da neden yaşadığımızı, bir şeyleri neden yapmamız gerektiğini unuttuğumuz zamanlardan çıkıp içimizde varlığından habersiz olduğumuz huzursuzlukları gidererek bizimle aynı düşüncede başka insanların da olduğunu hatırlayıp yalnız olmadığımızı görerek geldik!

            Mesafelerin aslında hiçbir şeye engel olamayacağını hissederek geldik. Bu sayımızda sizlere bir nevi eski günleri getirdik. Pandemi öncesi günlerin benzerlerini… Divan sohbetlerinin sıcaklığını ve samimiyetini, sempozyumdaki arkadaşlarımızın yüzlerindeki heyecanı ve bir şeyleri başarmış olmanın getirdiği haklı gururu getirdik.

            Size kocaman bir ailenin dergisini getirdik. Kâh ağabeylerimizin aldığı ödüllerle sevindiğimiz kâh hocalarımızın yeni görev yerleri ile gururlandığımız kâh kıymetli hocalarımızı kaybetmemizin hüznünü paylaştığımız bir sayı getirdik.

            Ben bu yazıyı size kilometrelerce öteden Adana’dan yazıyorum. Ama emin olun Vakfımızın yaptığı her etkinlikte fiilen olmasa bile ruhen bulunuyorum ve bundan dolayı da çok mutluyum. Vakfımızı çok özledim, benim gibi Vakıf özlemi çeken okurlarımıza bu özlemlerini bir nebze dindirebilmek adına dergimizi takdim ediyorum. Umarım siz de bizimle aynı duygular eşliğinde bu sayfaları çevirirsiniz…

 Afra Yörükoğlu

            Zaman öyle nispi bir kavram ki kimine göre koşar adım kimine göre aheste aheste.

            Öyle ki bazen tümüyle dışında kalırız bazen de öyle candan oluruz ki beraber oturur beraber kalkarız.

            Bizler de çoğu zaman yetişmeye çalıştık bir yerlere, aheste geçen günlerimiz de oldu tabi ki durduk beraberce sarsıldık. Bir ağabeyin nasihatiyle, bir dostun eliyle toparladık kendimizi. Birlik olmanın önemini de böyle günlerde anladık. Aynı çatı altına girince hem işlerimiz hem zamanımız bereketlendi. Böyle geçti 2022 bizler için. Dolu dolu, bir etkinlikten başka bir etkinliğe koştuğumuz, hem faaliyetlerimizin hem de sayımızın günden güne arttığı bir yıl oldu. Allah eksiltmesin çoğaltsın efendim.

            2023 yılının ilk sayısında da sizlere divanlarımızdan, sempozyum ve seminerlerimizden haberlerle geldik. Yani KOCAV’dan haberler getirdik. Belki Hacı Arif Bey’de Süleymaniye’ye karşı bir Divan Sohbeti’nde bulunamadınız ama pek kıymetli yayın kurulum haberlerini öyle ihtimamlı yazdılar ki sizler de okuyunca sırtınızı Süleymaniye’ye vermiş gibi kulağınızda yazdığımız satırlar çınlayacak.

            Aynı zamanda bu sayımızla birlikte yayın kurulumuza katılan Berra Kılıç, Efsanur Tekin, Firdevs Beyza Koca, Mustafa Haluk Gültekin, Yunus Emre Çetinkaya, Zeynep Öztürk arkadaşlarıma hoş geldiniz demek istiyorum.

            Tekrardan girdiğimiz bu yeni yılın hayırlı ve bereketli geçmesi ümidiyle diyorum, esen kalın…

Ayşenur Güz