25 Mart 2023

KOCAV’ın 35. Yıl Logosu Belli Oldu

KOCAV,35. yaşına özel tasarlanan logosuna kavuştu. Özel logo, İhtisas 2 sınıfı öğrencilerimizden Oğuzhan Güler tarafından tasarlandı.KOCAV’ıneğitim, kültür ve akademik alandaki başarılı yıllarını simgeleyen 35. yıl logosu,Vakfınilmi ve akademik kimliğinin bir nişanesi olarakVakıfetkinliklerinin tanıtımlarında ve yayınlarında kullanılmaya başlandı.

Akademik başarı, üretkenlik ve öğrenci yetiştirme pratiğini en kapsayıcı şekilde tatbik edenKOCAV, başarıyla geçen yıllarını özel logolarla taçlandırmaktadır.Bir gelenek halini alan KOCAV logoları, kurumsal kimliğinin ve geçmişinin çarpıcı şekilde anlatılabilmesi açısından önemliçalışmalardır. Özel logoların ilki 25. Yıl da tasarlanmıştır. Her 5 yılda bir kuruluşunu kutlayan Vakıf, bu kutlamalara hikayesine eşlik edecek bir logo tasarımı ile çıkmaya başlamıştır.30. yıl logosuyla Vakfın 30 yıllık serüveni öne çıkartılmışken, 35. yılda da logo geleneği bu anlayışla devam ettirilmiştir.

“30’a Yakın Logo Tasarlandı”

Bütün bu süreci 35. yıl logosunun tasarımcısı Oğuzhan Güler şu sözleriyle anlattı: “35. yıl logosu için 30’a yakın logo tasarlandı. Tasarlanan logolar Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti’nin onayına sunuldu. Uzun süren elemeler sonucunda şu an kullanılan logo seçilmiştir. Logo içerisinde, 2022 yılına denk gelişi logonun sağ tarafında kendisine yer bulmuştur. KOCAV’ınlogosu da herhangi bir değişikliğe uğramadan 3 logosunun içerisine yerleştirilmiştir. Rakamlar keskin ve yumuşak olacak şekilde ele alınmıştır. 3 rakamı hilali andırırcasına yumuşak, 5 rakamı ise her beş senede bir yapıldığı için kararlılığı temsil etmesi açısından keskin kenarlı tasarlanmıştır. 5 rakamının alt tarafında bulunan kesikli kısım ise 2022 yılının henüz bitmediğini ve yapılacak olan etkinliklerin de 35. yıla ait olacağından eksik bırakılmıştır.”

Haber: Şafak YILDIRIM (İhtisas 1)