14 Haziran 2024

2021 Güz Dönemi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

KOCAV 2021 Güz Dönemi Değerlendirme Toplantısı 8 Ocak 2022 Cumartesi günü iki oturum halinde yapıldı. Toplantının ilk oturumu Giriş sınıfıyla, diğer oturumu ise Gelişme ve İhtisas sınıfıyla gerçekleştirildi. COVID-19 tedbirleri kapsamında çevrim içi gerçekleştirilen toplantıda KOCAVlıların 8 haftalık seminer sürecine dair görüşleri alındı. Toplantıya Vakıf Başkanı Av. Dr. Ali Ürey ve KOCAV Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ümran Ay, Vakıf Genel Sekreteri Av. Ali Kuyu, Vakıf Meclisi Üyesi Semra Sucu, Vakıf Müdürü İbrahim Biz, Mezunlarımızdan Oğuzhan Kanat, Aydın Özkan, Kübra Baş ve Zehra Damar katıldı. Vakıf etkinliklerinin ardından düzenlenmiş olan Dönem Değerlendirme Toplantısı vesilesiyle öğrencilerle özlem giderildi.

Düzenlenecek Etkinlikler Hakkında Bilgi Verildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hibrit bir şekilde gerçekleştirilen seminerler, öğrenci sempozyumu, Vakfın fiziki koşulları, ödevler ve benzeri konular hakkında KOCAV öğrencilerinin memnuniyeti, istekleri ve şikâyetleri KOCAV yönetimi tarafından dikkatle dinlendi. Notların alındığı toplantılarda öğrenciler en çok seminerlerin yüz yüze olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Öğrencilerin görüşleri, eleştirileri ve iyileştirme fikirlerinin alınmasının yanında çeşitli açıklamaların da yapıldığı toplantılarda KOCAVlılara bazı müjdeler de verildi. Bahar Dönemi Seminerleri’nin tamamen yüz yüze yapılması yönünde bir planlamanın olduğu ve yine bahar dönemi ödevlerinin dijital ortamda yazılabileceği bilgisi verildi. Mehmet Niyazi Belgeseli’nin gala programı, yeni dönemde Prof. Dr. Teoman Duralı Öğrenci Sempozyumu’nun gerçekleştirileceği ve Vakfın 35.yılı hazırlıklarının başladığı duyurusu gelişme ve ihtisas sınıflarına yapıldı.

Seminerlerin tam verimli geçmesi için her ihtimalin değerlendirilmesi ve KOCAV’da verilen eğitimin daima iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen dönem değerlendirme toplantısının sonunda Vakıf Başkanı Av. Dr. Ali Ürey duygu ve düşüncelerini paylaştı: “KOCAV hem sıcacık bir yuva hem de nitelikli bir eğitim kurumu. ‘Sıcak Yuva’ ve ‘Kaliteli Eğitim Kurumu’ özelliklerini aynı anda birlikte yaşatabilmek sizlerin başarısı. Şu anda Türkiye’nin her köşesinde tek amacı ve hareket noktası büyük Türk milletine ve devletine hizmet etmek olan KOCAVlılar var. Kiminiz hekim, kiminiz mühendis, kiminiz sağlık görevlisi, kiminiz hukukçu olarak bu milletin yaralarının sarılması, mutlu olması için üzerinize düşeni yapacaksınız. Hem ruh olarak hem de nitelik olarak çok iyi yetişen siz değerli kardeşlerimin bunu başaracağına eminim. Ben sizlerle gurur duyuyorum. İnşallah bu millet de sizlerle gurur duyacak, buna bütün kalbimle inanıyorum.” Toplantıya katılanların samimi temennileri ile toplantı sona erdi.

Haber: Raziye İclal SAYMAN (Gelişme 2)