14 Haziran 2024

KOCAV Kagem “Ekonomi Okulu” İle Bilmek, Anlamak Ve Güvenmek

KOCAV KAGEM Ekonomi Okulu ile fark yaratan KOCAV, gelecek planlaması konusunda öğrencilerinin ve mezunlarının yanında olmaya devam ediyor.

Ekonomi üzerine kariyer planı yapan öğrencilerini ve ekonomi meraklılarını bir araya getiren KOCAV KAGEM Ekonomi Okulu, bu yılda eğitimlerine devam etti. Geliştirilen müfredatıyla 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan KAGEM Ekonomi Okulu 2020, 7 Mart 2020 tarihinde yapılan ilk dersinin ardından tatil edilmişti. Bu yıl kaldığı yerden çalışmaların devam eden KOCAV KAGEM Ekonomi Okulu, ilk dersini 14 Mart 2021 tarihinde yaptı.Katılımcılarını gönüllülük esasıyla seçen ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen KOCAV KAGEM Ekonomi Okulu, 2020 yılında müracaat etmiş ve seçilmiş katılımcılarıyla birlikte eğitimlerini, 18 Nisan 2021 tarihinde tamamladı.

KOCAV KAGEM, Ekonomi Okulu ile bürokrasiden iş dünyasına, özel sektörden kamu sektörlerine ilgi duyan, gelişmeye açık öğrenciler ile kariyerlerinde edindiği tecrübeleri gençlerle paylaşmak isteyen önemli isimleri bir araya getirdi. Çevrim içi olarak yapılan seminerler Google Meet aracılığıyla gerçekleşti. Altı haftalık Ekonomi Okulu’nu başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verildi. Katılımcılara gelecek planlamalarında ve kendilerini geliştirilmeleri noktasında önemli destek sağlandı.

Sektörün Usta İsimleri Ekonomi Okulu’nda Ders Verdi

Samimiyetle ilme duyulan sevgiyle gerçekleşen program bünyesinde haftalık iki saatlik seminerler planlandı. Katılımcıların gayretleri ve seminer veren birbirinden kıymetli isimlerin paylaşımlarıyla aktif geçen dersler, Covid-19 sürecinde verimli bir program gerçekleştirilmesini sağladı.

Ekonomik gelişmelerin anlaşılması, analizi ve doğru yorumlanması için gereken temel bilgilerin yanı sıra güncel gelişmeler ve Türkiye’de de önemli bir çalışma alanı haline gelen İslami Finans konuları da seminer müfredatına bağlı olarak işlendi. Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Prof. Dr. Servet Bayındır, Ünsal Sözbir, Barış Esen, Cüneyt Paksoy ve Yüksel Yalçın gibi önemli isimlerin işledikleri konu başlıkları “Temel Ekonomik Veriler ve Türkiye Uygulaması”, “İslami Finans Uygulamaları”, “Girişimcilik ve İnovasyon”, “Davranışsal Finans”, “Küresel Ekopolitik ve Türkiye” ve “Stratejik Yönetim” oldu.

3. yılını dolduran KOCAV Ekonomi Okulu, KOCAV KAGEM ekibinin emekleri, eğitimciler ve katılımcıların ilgisiyle başarıyla tamamlandı.

Hazırlayan:

Burhan Kerem Özdemir (İhtisas-2)